Jdi na obsah Jdi na menu

Vítejte na stránce určené ke sdílení informací.

Napište své čerstvé zkušenosti z cestování po Číně, postřehy i názory, případně jak se vám stránky líbí.

Děkuji.

Martina

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Markéta - Nikol a Sanghaj

5. 1. 2006 21:55

A poradnou mapu s sebou! Ja jsem se s Cinou loucila nocni prochazkou Sanghaji. A dve hodiny jsem o sobe vubec nevedela - teda nevedela jsem, kde to jsem. Uklidnis se tim, ze si zvolis za orientacni bod dalnici, ale takovych je tam dvacet.
K okoli Sanghaje: Cetla jsem, ze nedaleko S. je moc hezky ostrov - myslim, ze se jmenuje Putosan...??? ale nebyla jsem tam.

MARTINA - for Nikol

5. 1. 2006 15:47

Myslím, že je to vcelku bezpečné, sama bych sice na některá místa nechodila, ale je to opravdu megacity, kde jsou na turisty zvyklí...každopádně pozor na věci!

Nikol - Schanghai a okolí

5. 1. 2006 15:35

Můžu cestovat po Schanghai sama nebo je to nebezpečné?

MARTINA - ad Nikol

4. 1. 2006 22:17

Hojky, popravdě jsem toho v Šanghaji moc nestrávila, ale určitě se musí vidět nábřeží Bund (taková klasika), staré čínské město je úžasné a dá se tam levně sehnat spousta věcí, zajímavá je francouzská čtvrť (jakoby do Šanghaje ani nepatřila). Okolí bohužel vůbec neznám, tudíž tě musím odkázat na cestovní průvodce...ovšem if něco objevíš, dej určo vědět! Příjemnou cestu.

Nikol - Shanghai a okolí

4. 1. 2006 8:01

Ahoj, za týden letím s kamarádem do Schanghaie. On moc času nebude mít, protože bude pracovat, ale já mám v úmyslu vidět spoustu památek. Není to trochu riskantní cestovat sama? Co byste mi doporučili shlédnout? Chci se vydat i na nějaký delší výlet do okolí. Budu se těšit na tip. Díky

Nikol - Schanghai a okolí

4. 1. 2006 7:57

Jana - vánoce

21. 12. 2005 17:09

Děkujeme za přání krásných vánoce - nápodobně přejeme hezké prožití vánočních svátků a k tomu pohodu a další cestovatelské zážitky v roce 2006. ALL THE BEST!!!
Jana& spol.

Kristina a Honza - Lonely planet + mapy

13. 12. 2005 23:13

Ahoj vsem, na konci ledna pristiho roku se chystame do Ciny, pokud by nekdo byl ochoten pujcit nebo prodat Lonely Planet a nejake mapy byli bychom vdecny. Jinak moc pekna stranka se spousto info. Diky HaK hony@seznam.cz
www.honykida.info

Jana - očkování

8. 12. 2005 14:40

Nakonec jsme také zvolily variantu očkováni proti žloutence A+B a břišní tyfus. Antimalarika jsme měly sebou - ale nakonec jsme je nemusely použít.Komáři byli prakticky jen na rýžových terasách večer-jinak ne:o)

MARTINA - odpověď: lenicek

8. 12. 2005 13:31

Ahoj, do Číny mi lékaři doporučili očkování proti žloutence A, B a meningitidě. Také jsem si koupila antimalarika, ale nakonec je neužívala, nebylo to potřeba.

lenicek - vi to nekdo???

7. 12. 2005 7:21

Potřebovala bych vědět jaké je třeba očkování do Číny

MARTINA - Moon Hill

6. 12. 2005 18:45

Teď lituju, že jsme Moon Hill vynechaly...ovšem pro všechny zájemce jsem našla hezké obrázky na http://www.kingma.nu/China/chi-6-50.htm:)

MARTINA - komentáře

6. 12. 2005 18:31

Možnost komentáře dopravy a cestování je také na konci rubriky JAK-KUDY-KAM.

Jana - Yangshuo

6. 12. 2005 15:08

Souhlasím se Zdenkem-Moon Hill je super výlet!Měly jsme kliku,v ten den nám svítilo sluníčko a bylo jasno.Pod oblouk je to 750schodů a pak ještě cestičkou až na vrcholek Moon Hillu-paráda :o))V Yangshuo bych také doporučila pronajmout kola-platily jsme 10Y na celý den-paráda :o))
Jana & spol.

Zdenek - ubytování

5. 12. 2005 17:30

V Yangshuo doporučuji SIHAI HOTEL v centru starého města obklopený spoustou báječných hospůdek.Pokud už tam budete,na konci ulice si v půjčovně půjčte kolo, dojeďte k Měsíční hoře a vylezte na ni.Úplně nahoru zarostlou cestičkou - výhled stojí za to. Až budete vracet kolo,hned vedle půjčovny směrem k hotelu si dejte čínskou masáž. Trvá hodinu a stojí za to!
Vzpomínám moc a hned bych jel znova. Zdenek

Jana - Ni Hao :o))

14. 11. 2005 13:11

Co bychom dalším travelerům doporučily:pokud navšítí rýžové terasy v Longshengu,ať se ubytují přímo na terasách(10-15Y)-terasy za svítání je taky zážitek.Hlavně NE přímo v Longshnegu(to bylo hustý město a ubytko fuj,ble - Riverside NEDOPORUČUJEME!!!Špína a smrad,že by jeden pad! V Yangshuo bychom doporučily hostel Bamboo-hned u Western street-velice friendly a internet tam byl free.Jo a smlouvat - určitě se vším a pořád!!!!!Nebát se toho,pak jsme se do toho dostaly a bavilo nás to. Pro ně je to taková hra a my jsme to pak taky tak braly :o)
Kdyby nás ještě něco napadlo, dáme vědět.
Pěkný den,
Jana

MARTINA (ad. :o)) - ni hao

11. 11. 2005 23:37

To jsem ráda, if máte informace nebo zkušenosti, které by mohly doplnit tyhle stránky, tak sem s nimi!!:)

Jana & spol. - :o)))

9. 11. 2005 15:15

Počasí bylo celkem OK - bylo teplo, ale pořád byl takový opar-v Yangshuo nám vyšlo počasí na Moon Hill,to bylo super, pak bylo pěkně slunečno i na terasách a pak v Hong Kongu. Těžko říci, co bylo nej - určitě bych všem doporučila Yangshuo, Longsheng - rýžové terasy. HKong byl zas úplně něco jiného-ostrůvky jako Lamma a Lantau určitě taky stojí za to a v centru mrakodrapy je taky velký zážitek :o))))Prostě jsme se vrátily nadšeny.... stálo to za to :o)))

MARTINA (ad: JANA) - ahoj ahoj

9. 11. 2005 7:51

Vítejte doma! Byla to docela rychlovka, ne? Co bylo nejlepší - Hong Kong, Canton, Yangshuo? Jaké je tam teď počasí? Těším.

Jana - návrat

8. 11. 2005 11:34

Ahojky holky,tak se ozývám po návratu na rodnou hroudu!Celé cestování nám vyšlo na 100%, neměly jsme žádné velké problémy!!!Cesta nakonec dopadla následovně: z Cantonu, kam jsme přiletěly jsme udělaly noční přesun lůžkovým vlakem do Guilinu, odkud jsme přejely do Longshengu-Yangshuo-HongKong a zpět do Cantonu.Vlaky nikdy obsazeny nebyly, takže jízdenky nám krásně časově vycházely a ubytko se také vždy nějaké našlo. Martině zkusím poslat pár fotek!!! Lonely Planet nám hodně pomohl v komunikaci s místními, ale zvládly jsme to.Nakonec jsme vždy dostaly tu odpověď, kterou jsme potřebovaly :o))) Tak ještě jednou díkes za vaši HELP - mějte se krásně. Jana&spol.